Společné návštěvy škol

Vloženo: 26.1.2018 | Zobrazeno: 875x

Aktivita je zaměřená na společné aktivity se školami, odkud k nám přicházejí žáci do 5. nebo 6. ročníku nebo kam odcházejí naši žáci. Cílem je zajistit podmínky pro rozvoj spolupráce a tolerance a vzájemného poznávání dětí a plynulý přechod z jedné do druhé školy.

Společné setkání se studentkami SZŠ Liberec
První akce proběhla 9. ledna 2018, kdy se naši žáci 8. a 9. ročníků setkali se studentkami střední zdravotnické školy z Liberce, které pro ně připravili projektový den na téma poskytování první pomoci.

Více informací najdete ve školním časopise.

Sportovní den s žáky ZŠ a MŠ Velké Hamry II
Poslední den před velikonočními prázdninami žáci prvního stupně společně s dětmi z malotřídní školy ZŠ a MŠ Velké Hamry II prožili dopoledne plné sportu. Zároveň se měly možnost poznat děti, které spolu budou příští rok chodit do společné třídy. Neformálním způsobem se daří seznámit budoucí žáky naší školy jak s prostředím školy, novými učiteli, ale i spolužáky.

Dětský den se žáky ze ZŠ Plavy
V pátek 1. 6. se uskutečnila společná akce našich žáků s žáky ZŠ Plavy u příležitosti Dne dětí. Paní vychovatelky obou školních družin připravili pro děti bohatý program s řadou her a soutěží. Žáci měli možnost neformálně poznat své budoucí spolužáky, kteří přecházejí ze ZŠ Plavy do Velkých Hamrů a tím jim usnadnit přechod z jedné školy na druhou.

Poznáváme budoucí spolužáky ze ZŠ Plavy
7. června proběhl na naší škole společný den 5. ročníků z Velkých Hamrů a Plavů. Přivítali jsme devět žáků s paní učitelkou. Nejdříve jsme je provedli školou a zahráli si vybíjenou v tělocvičně. Potom jsme se rozdělili do dvou skupin, kdy si první skupina prohlédla v počítačové učebně internetové stránky naší školy s třídními akcemi a druhá skupina zhlédla prezentaci o Plavech a Velkých Hamrech. Pak se obě skupiny vyměnily. Následně po společné diskuzi a přestávce jsme všichni vyráběli krásnou papírovou květinu. Nakonec jsme ve čtenářské dílně zpracovávali metodami RWCT téma myš.

Všem se společný den líbil, výborně jsme se pobavili, navázali jsme nová přátelství a již se těšíme s některými “Plaváky” do šestého ročníku.

Sportovní odpoledne se žáky ZŠ Plavy
19. června 2018 se uskutečnilo setkání žáků školních družin ze ZŠ Plavy a naší školy. Setkání proběhlo na ve sportovním pavilonu naší školy. Celé sportovní odpoledne bylo zaměřeno na společné sportování dětí, vzájemné poznávání a budování dobrých vztahů mezi budoucími spolužáky. Na organizaci akce se podíleli vychovatelky školní družiny a asistentky pedagoga a lektorka doučování. Kromě budování kamarádských vztahů se děti mohly i sportovně vyžít v různých sportovnícdisciplínách jak v tělocvičně, tak také ve školním bazénu.