Volnočasové kroužky

Vloženo: 26.1.2018 | Zobrazeno: 1021x

Kroužky poskytované v rámci projektu: Diskuzní klub I, II, III, Klub týmové spolupráce I, II, III, Klub dokumentárního filmu a Tvoříme školní časopis.

Pro podporu nadaných žáků, ale i pro žáky se specifickými výukovými potřebami nabízíme 8 kroužků. Všechny jsou pro žáky zdarma a vedou je pedagogové školy. Všechny mají společný hlavní cíl - osobnostní rozvoj žáků a rozvoj občanských kompetencí. Jsou to tři Diskuzní kluby, které rozvíjejí zároveň i čtenářskou gramotnost, tři kluby Týmové spolupráce, které jsou zaměřeny na rozvoj kreativity pomocí výtvarných technik a poznávání přírody. V rámci jednoho kroužku žáci tvoří školní časopis a poslední je Kroužek dokumentárního filmu, kde žáci sledují dokumenty a diskutují o nich a také sami krátké spoty natáčejí.

Dosud vyšla tato čísla školního časopisu "Školní drbna", které si můžete stáhnout zde:

1. číslo školního časopisu ŠKOLNÍ DRBNA

(Velikost: neznámá)2. číslo školního časopisu ŠKOLNÍ DRBNA

(Velikost: neznámá)3. číslo školního časopisu ŠKOLNÍ DRBNA

(Velikost: neznámá)4. číslo školního časopisu ŠKOLNÍ DRBNA

(Velikost: neznámá)5. číslo školního časopisu ŠKOLNÍ DRBNA

(Velikost: neznámá)6. číslo školního časopisu ŠKOLNÍ DRBNA

(Velikost: 3.69 MB)7. číslo školního časopisu ŠKOLNÍ DRBNA

(Velikost: 6.78 MB)8. číslo školního časopisu ŠKOLNÍ DRBNA

(Velikost: 2.59 MB)9. číslo školního časopisu ŠKOLNÍ DRBNA (Velikost: 2.26 MB)

V rámci kroužku dokumentárního filmu žáci natočili tyto materiály:

Útulek Dášenka - prezentace  (Velikost: 3.72 MB)(Velikost: 3.72 MB)

Útulek Dášenka - rozhovor

Halloween 2017

Vánoce přicházejí

Vánoční vtípek

Nepovedené záběry

Od školního roku 2018/2019 vede kroužek dokumentárního filmu lektorka Katka Linhartová. Žáci se pod jejím vedením zaměřili nejen na mapování života školy, ale i sami tvoří malé filmové příběhy, o kterých si spolu povídají a promítají ostatním spolužákům.

Nejnovější videa si můžete prohlédnout níže.

Jedná se o minipříběhy:

Život v karanténě

O dlouhé špagetě

Zdravá svačinka

Vánoce - hodné vs. zlobivé dítě

Kdyby se Ježíšek narodil dnes

Dopis Ježíškovi dříve a nyní

Seznamte se s našimi členy

Pečení cukroví představa verzus realita

Dárky představa vs realita

Posílání zpráv včera a dnes

Hraní her včera a dnes