Děkujeme všem sponzorům naší školy! Projekt Dětský cirkus Happy Kids podpořili: Jaroslav Zeman, senátor PČR, firma Šolc konstrukce s.r.o., pan Milan Pilát, pan Petr Štrojsa a firma STR.ANGEL s.r.o., dále firma SIZ s.r.o., CNC-Z s.r.o. a pan Petr Miček. Největším sponzorem naší školy byla paní MUDr. Zdeňka Dobiášová, bývalá žákyně hamrovské školy. Věnovala škole celkem 175 000 Kč. Za tento obnos škola pořídila spoustu pomůcek pro zlepšení výuky a pro mimoškolní činnost. Dalšími významnými sponzory jsou pan Břetislav Brůna, pan Zdeněk Vedral a pan Luděk Röschenthaler.

Děkujeme všem žákům a přátelům školy, kteří se v minulém školním roce zapojili do akce "Sbérejte víčka pro Davídka". Sbírka pokračuje, sběrné nádoby jsou umístěny v jednotlivých pavilonech. Prosíme nehazujte do sběrných nádob jiná víčka než od PET lahví.

Bazén je otevřen pro veřejnost každou středu od 16:00 do 19:00.  Vstupné: dospělí 30 Kč, děti a senioři 20 Kč.

Rozvrhy hodin

Časopis Školní drbna
6.12.2017

Druhé číslo Školní drbny právě vyšlo.

>> Školní drbna (2. číslo) (Velikost: 3.19 MB)  <<

Všechna čísla naleznete zde

ORDINAČNÍ HODINY - MUDr. Jana Hniličková - Dětské středisko
19.12.2016

Ordinační hodiny platné od 1.1.2017 najdete na odkazu níže.

Vloženo: 31.3.2016 | Autor: administrator| Zobrazeno: 2365x | Zatím neupraveno

Historie školství ve Velkých Hamrech

První písemný doklad o zahájení pravidelného vyučování v naší obci nese datum 2.července 1821 - viz zápis z nejstarší školní kroniky: "... Na to byl 2.července 1821 roku učitel Antonín Skrbek ze Zl. Olešnice od v. p. faráře Drskauskýho (držkovského) dítkám a rodičům v domě Fil. Schovánka Nr. 66 představen a tak od toho dne vzalo vyučování dle nejvyššího předpisu počátek v té obci."

Dům č. p. 66 stojí dodnes v přestavěné podobě v části zvané Kamenné mlýny pod tanvaldskou čističkou odpadních vod. Tato škola patřila do Hořeního Hamru a stěhovala se pak od chalupy k chalupě, kde zrovna bylo trochu místa. Zahájení vyučování v Dolením Hamru se váže k roku 1866, jak uvádí první učitel Josef Rudolf. Stalo se tak na základě výnosu vysoce slavného c. k. místodržitelství v Praze ze dne 10. října 1865 pod č. 52807.

V letech 1869-1893 se vyučovalo v budově hostince „U Bejvalíků“, kde byla vyčleněna jedna místnost pro školu. Dne 28. září 1893 byla slavnostně otevřena nová školní budova, ke které byla v roce 1899 přistavěna škola měšťanská. V tomto objektu se vyučovalo až do prosince 1974.

To nejdůležitější z historie školství: V roce 1348 byla založena Univerzita Karlova v Praze, jedna z nejstarších evropských univerzit. Povinnou školní docházku pro děti ve věku od 6 do 12 let zavedla císařovna Marie Terezie 6. prosince 1774. K zavedení povinné školní docházky došlo u nás se značným časovým předstihem před většinou zemí.

Historie naší školy

Základní kámen naší současné školy byl položen v roce 1969, 13. května téhož roku byla zahájena výstavba nové školy. Slavnostní poklepání základního kamene proběhlo 9. května 1970. Hrubá stavba byla dokončena v roce 1973.

V nové škole se začalo vyučovat v pondělí 6. ledna 1975 po přestěhování ze staré budovy, která stála nad náměstím na místě dnešní moderní budovy MÚ.

V letech 2001-2003 proběhla první fáze rekonstrukce školy. Nejviditelnější změnou byla instalace moderních oken a změna barevnosti jednotlivých pavilonů.

V roce 2007 se uskutečnila druhá fáze rekonstrukce školy, zaměřená hlavně na kompletní rekonstrukci bazénu a školních šaten.

Další fáze rekonstrukce se uskutečnila ve školním roce 2008-2009, kdy proběhla celková rekonstrukce školní kuchyně a jídelny, od té doby mají strávníci možnost výběru ze dvou jídel.