Děkujeme všem sponzorům naší školy! Projekt Dětský cirkus Happy Kids podpořili: Jaroslav Zeman, senátor PČR, firma Šolc konstrukce s.r.o., pan Milan Pilát, pan Petr Štrojsa a firma STR.ANGEL s.r.o., dále firma SIZ s.r.o., CNC-Z s.r.o. a pan Petr Miček. Největším sponzorem naší školy byla paní MUDr. Zdeňka Dobiášová, bývalá žákyně hamrovské školy. Věnovala škole celkem 175 000 Kč. Za tento obnos škola pořídila spoustu pomůcek pro zlepšení výuky a pro mimoškolní činnost. Dalšími významnými sponzory jsou pan Břetislav Brůna, pan Zdeněk Vedral a pan Luděk Röschenthaler.

Děkujeme všem žákům a přátelům školy, kteří se v minulém školním roce zapojili do akce "Sbérejte víčka pro Davídka". Sbírka pokračuje, sběrné nádoby jsou umístěny v jednotlivých pavilonech. Prosíme nehazujte do sběrných nádob jiná víčka než od PET lahví.

Bazén je otevřen pro veřejnost každou středu od 16:00 do 19:00.  Vstupné: dospělí 30 Kč, děti a senioři 20 Kč.

Rozvrhy hodin

Časopis Školní drbna
6.12.2017

Druhé číslo Školní drbny právě vyšlo.

>> Školní drbna (2. číslo) (Velikost: 3.19 MB)  <<

Všechna čísla naleznete zde

ORDINAČNÍ HODINY - MUDr. Jana Hniličková - Dětské středisko
19.12.2016

Ordinační hodiny platné od 1.1.2017 najdete na odkazu níže.

Vloženo: 1.9.2016 | Autor: Lukáš Caha| Zobrazeno: 4317x | Zatím neupraveno

vybíráme poplatek za ŠD (leden - červen).

Částku  300  uhraďte  prosím  do 15.2.2018  v ŠD.

Tel.kontakt na ŠD: 777 914 023

Vítejte na webových stránkách ŠD,

která je součástí Základní školy Velké Hamry, Školní 541. Na tomto webu máte možnost sledovat dění ve školní družině. Školní družina pořádá různé akce pro své žáky i jejich rodiče a příležitostně i pro veřejnost. Informace o akcích naleznete v levém menu v „Aktualitách ŠD“.

Základní informace

Součástí Základní školy Velké Hamry, Školní 541 je školní družina s kapacitou 62 žáků.  Školní družina je přednostně určena pro žáky nižších ročníků 1. stupně základní školy. Posláním školní družiny je zajistit žákům smysluplné trávení volného času v odpoledních hodinách, umožnit jim seznámit se s různorodými činnostmi, rozvíjet své schopnosti a vytvářet podmínky a prostor pro relaxaci a aktivní odpočinek. V případě potřeb žáků jim umožnit i přípravu na vyučování pod dohledem vychovatelek nebo asistentů pedagoga.

Školní družina se nachází v 1. poschodí pavilonu mimoškolního vzdělávání, má dvě oddělení, ke své činnosti využívá čtyři velké herny. Prostory ŠD nabízí možnosti k odpočinku, k samostatné intelektuální aktivitě i různým zájmovým činnostem a hrám. Další dvě místnosti slouží ke kulturním akcím a sportovnímu vyžití žáků (stolní tenis). Školní družina kromě vlastních prostor využívá pro svou činnost plavecký bazén, tělocvičnu, školní hřiště a dále školní zahradu s novými herními prvky.

Veškerá činnost školní družiny vychází ze školního vzdělávacího programu pod názvem „Škola hrou“. Na přání rodičů si mohou žáci po 15.00 hod. vypracovat domácí úkoly. Žákům se speciálními vzdělávacími potřebami bude věnována průběžná zvláštní pozornost.

Provozní doba školní družiny

Podmínky přihlašování žáků do školní družiny

• Zápis žáků do školní družiny probíhá vždy v září - první školní den. Zápis platí i pro žáky, kteří navštěvovali školní družinu i v předchozím školním roce.

• Při vyšším počtu zájemců o školní družinu, než je její maximální kapacita - 62 dětí, budou žáci přijímáni v tomto pořadí:

1.     přednostně žáci z nižších ročníků

2.     dojíždějící žáci a žáci zaměstnaných rodičů

3.     dále bude brán zřetel na pořadí přihlášek.

Ukončení docházky do školní družiny

• Odhlášení žáka z docházky: osobně či písemně, kdykoli v průběhu školního roku.
  • Vyloučení žáka z docházky: při opakovaném porušování vnitřního řádu ŠD, šikaně, hrubých kázeňských přestupcích.

Platba za pobyt žáka ve školní družině

•  Poplatek 50 Kč za měsíc je vybírán 2x ročně:

•     září - prosinec (200 Kč)

•     leden - červen (300 Kč)

• Platbu přebírá proti příjmovému dokladu vychovatelka ŠD.

Odchod žáků ze školní družiny

• Na základě písemné dohody s rodiči odchází žák v doprovodu, nebo samostatně v předem určenou dobu – jak je uvedeno v přihlášce.
  • Odchod žáků v jinou dobu než uvedenou v přihlášce je možný pouze:

a)      předáním rodičům nebo jiným pověřeným osobám

b)      na základě písemné omluvenky od rodičů opatřené příslušným datem

• Vzhledem k programu školní družiny je vhodné, aby odchody žáků proběhly v době do 13.00hod. nebo po 15.00 hod. Tato kritéria se nevztahují na dojíždějící žáky.

Informace o provozu

• Informace o organizaci provozu ŠD jsou předány rodičům při zápisu a průběžně.
  • Informace o prázdninách jsou k nahlédnutí na webových stránkách školy nebo předávány rodičům písemně.
  • Vychovatelka neprodleně informuje osobně nebo telefonicky rodiče o nevolnosti nebo zranění žáka. Rodič si následně své dítě vyzvedne.
  • Bezpečnost žáků je zajištěna stálým dohledem vychovatelek v budově ŠD, v areálu školy a při různých aktivitách organizovaných ŠD.

Dočasné umístění žáků do školní družiny

• Týká se nepřihlášených a dojíždějících žáků, dále v případě neplánovaného přerušení výuky, po dohodě s ředitelstvím školy, vyučujícími a rodiči.

Provoz školní družiny v době prázdnin

• Bude probíhat pouze v případě, že se do družiny písemně přihlásí 20 a více žáků, kteří jsou řádně přihlášeni ve školní družině.

>> Tento text ke stažení ve formátu PDF(verze pro tisk) <<

Prostory školní družiny si mužete prohlédnout ve fotogalerii, která se nachází pod tímto textem.

Webové stránky ŠD aktualizovány 11. ledna 2017.