Děkujeme všem sponzorům naší školy! Projekt Dětský cirkus Happy Kids podpořili: Jaroslav Zeman, senátor PČR, firma Šolc konstrukce s.r.o., pan Milan Pilát, pan Petr Štrojsa a firma STR.ANGEL s.r.o., dále firma SIZ s.r.o., CNC-Z s.r.o. a pan Petr Miček. Největším sponzorem naší školy byla paní MUDr. Zdeňka Dobiášová, bývalá žákyně hamrovské školy. Věnovala škole celkem 175 000 Kč. Za tento obnos škola pořídila spoustu pomůcek pro zlepšení výuky a pro mimoškolní činnost. Dalšími významnými sponzory jsou pan Břetislav Brůna, pan Zdeněk Vedral a pan Luděk Röschenthaler.

Děkujeme všem žákům a přátelům školy, kteří se v minulém školním roce zapojili do akce "Sbérejte víčka pro Davídka". Sbírka pokračuje, sběrné nádoby jsou umístěny v jednotlivých pavilonech. Prosíme nehazujte do sběrných nádob jiná víčka než od PET lahví.

Bazén je otevřen pro veřejnost každou středu od 16:00 do 19:00.  Vstupné: dospělí 30 Kč, děti a senioři 20 Kč.

Rozvrhy hodin

Časopis Školní drbna
6.12.2017

Rádi bychom vám představili první číslo našeho školního časopisu.

>> Školní drbna (1. číslo) (Velikost: 3.78 MB) <<

ORDINAČNÍ HODINY - MUDr. Jana Hniličková - Dětské středisko
19.12.2016

Ordinační hodiny platné od 1.1.2017 najdete na odkazu níže.

Vloženo: 20.9.2016 | Autor: Zdeňka Juklová| Zobrazeno: 1890x | Zatím neupraveno

Pro žáky a jejich rodiče je ve škole otevřeno poradenské pracoviště.

Konzultace jsou možné ve středu od 14:00 do 15:00, vždy je nutné se objednat předem telefonicky (+420 777 914 037) nebo emailem.

Mgr. Arana Šourková

- výchovná a kariérová poradkyně

arana.sourkova@zsvelkehamry.cz

Mgr. Tereza Dobiášová, DiS

- školní metodička prevence

tereza.dobiasova@zsvelkehamry.cz

Mgr. Lenka Kořínková

- školní speciální pedagožka, koordinátorka inkluze

lenka.korinkova@zsvelkehamry.cz

Mgr. Roman Gašica

- koordinátor inkluze, učitel-speciální pedagog

roman.gasica@zsvelkehamry.cz

Poradenské pracoviště plní ve škole především tyto úlohy:

• Řeší problémy týkající se chování žáků, vztahů mezi nimi, vztahů mezi žáky a učiteli apod.
  • Pomáhá se začleněním do výuky žákům se speciálními vzdělávacími potřebami (včetně integrace nadaných).
  • Vytváří podmínky pro realizaci podpůrných opatření pro žáky se SVP.
  • Poskytuje podporu žákům formou pedagogické intervence a předmětů speciálně pedagogické péče.
  • Je k dispozici žákům, pokud potřebují pomoci s potížemi osobního rázu.
  • Pomáhá žákům s výběrem budoucího povolání nebo střední školy (kariérové poradenství).
  • Zabývá se prevencí v oblasti sociálně nežádoucích jevů.
  • Zprostředkovává kontakty na odborná pracoviště.

Dvacatero-pro-rodice.1478165483.pdf (Velikost: 37.85 kB)

Schranka-duvery.1478165494.pdf (Velikost: 116.31 kB)

Nová podoba přijímacího řízení do středních škol

Od 1. 9. 2016 vešla v účinnost novela školského zákona, která mimo jiné upravuje nově i podobu přijímacího řízení do prvních ročníků středních škol.

Nově přijímací zkoušky ověřují znalosti z českého jazyka a literatury a z matematiky. Tyto přijímací zkoušky mají celostátní podobu a konají se na středních školách bez rozdílu zřizovatele, a to do oborů vzdělání s maturitní zkouškou včetně nástavbového studia a sportovních gymnázií.

Aktualita k přijímacímu řízení na střední školy

PŘIJÍMÁNÍ DO OBORŮ S TALENTOVOU ZKOUŠKOU V TERMÍNECH (§ 62 ŠKOLSKÉHO ZÁKONA)

do 30. listopadu - uchazeči, kteří jsou žáky ZŠ obdrží v základní škole zápisový lístek

do 30. listopadu - uchazeči odevzdají přihlášky (až 2, modré) řediteli střední školy

od 2. ledna do 15. ledna - talentová zkouška v případě umělecky zaměřených oborů vzdělání, termíny (2) stanoví ředitel školy

od 2. ledna do 15. února - talentová zkouška pro sportovní gymnázium, termíny (2) stanoví ředitel školy

do 20. ledna - sdělení o výsledku talentové zkoušky (umělecky zaměřené obory)

do 20. února - sdělení o výsledku talentové zkoušky (sportovní gymnázia)

od 5. února do 15. února - zveřejnění seznamu přijatých, nepřijatým odeslání rozhodnutí, obory umělecky zaměřené

sportovní gymnázium - výsledky do 2 pracovních dnů po zpřístupnění hodnocení uchazeče v rámci jednotných zkoušek - uchazeči konají jednotnou zkoušku v termínech 12. dubna a 16. dubna.